Cupa Ghiocelul – 2013

1913_527987777224669_288165903_n        Sezonul orientaristic Arădean a fost deschis sâmbătă 9 martie, cu ocazia organizării Cupei Ghiocelul.
Concurs tradiţional organizat de Palatul Copiilor Arad în colaborare cu Clubul Turistic Condor Club Arad, cu scopul înviorării mişcării orientaristice, odată cu primele semne ale sosirii primăverii.
Au participat 70 de sportivi din judeţele Arad, Bihor, Timiş şi Dolj, în categorii de vârstă începând de la 8 ani până la veterani peste 50 de ani. Astfel au luat startul pe trasee între 1 şi 8 km, pe lângă începători şi sportivi din lotul naţional, şi simpatizanţi pentru care sportul pădurilor este o formă de viaţă.
De fapt adevăraţii câştigători au fost toţi participanţii, toți cei care au parcurs traseul în mijlocul naturii și și-au testat cu acest prilej propriile limite!
Următorul concurs arădean  – Cupa Mureşului va fi organizat în 2 iunie, dar trebuie să menţionăm şi concursul de nivel internaţional,  Cupa Zărandului ajuns la ediţia 67, ce se va organiza în acest an în perioada 12-13 octombrie.
Cei interesaţi sunt invitaţi în rândul copiilor orientarişti de la Palatul Copiilor, respectiv adulţii la Condor Club Arad.
——————————————————————————————————————————————–
Photos-icon-icon——————————————————————————————————————————————–

Rezultate CUPA GHIOCELUL 2013

F8    1100m/5p
1. Popa Hanelore – PC Arad    12.28
2. Vlad Iulia – PC Arad    13.37
3. Atanasiu Erika – PC Arad    13.38
4. Kopka Sara Eliza – Veniti cu noi Arad    25.08

F12    1200m/6p
1. Veres Teodora – CSO Madaras    11.29
2. Kürth Varsoczky Réka – CS Ady Liceum    27.50
3. Bődi Csenge Boglárka – CS Ady Liceum    18.55    mp

F14    2000m/9p
1. Bereczki Eszter – CS Ady Liceum 22.39
2.. Ciordas Patricia – CSO Madaras 34.25
3 Mughiurus Crina – CSO Madaras 36.12
4. Turcut Madalina – CSO Madaras 43.11
5. Beltechi Alexandra – CSO Madaras 55.12
6. Crisan Emilia – CSO Madaras 108.35
7.                              CN E.Ghiba Birta Arad    dnf
8.                              CN E.Ghiba Birta Arad    dnf
9.                              CN E.Ghiba Birta Arad    dnf

F16    2900m/11p
1. Túros Dorottya – CS Ady Liceum    31.37
2. Sturz Lazar Anamaria – PC Arad    33.50

F35    4700/12p
1. Atanasiu Elisabeta – Arad    55.49
2. Graur Viorica – Arad    65.42
3. Gheorghe Mariana – Solitarii Arad    115.21    mp

M8    1100m/5p
1. Stanca Bogdan – PC Arad    14.43
2-5. Nectarie Botnari – Timisoara     15.48
2-5. Lorand Stefan Szasz – Timisoara    15.48
2-5. Lucian Burnar – Timisoara    15.48
2-5. Ioan Ogrin – Timisoara    15.48
6. Man Andrei – PC Arad    16.18
7.. Kopka David Gabriel – Veniti cu Noi    25.08
8 Ciubotar Ianis – PC Arad    23.10
9. Almási Kristof – PC Arad    30.00

M10    1200m/6p
1. Komjaty Daniel – PC Arad    11.05
2. Suciu Andrei – PC Arad    12.20
3. Ronai Zoltán – PC Arad    13.33
4. Batrin Radu – Arad    14.37
5. Dărăban Tudor – PC Arad    15.21
6. Unc Bogdan – PC Arad    16.55
7. Stanca Ştefan – PC Arad    19.56

M12     2000m/9p
1. Vesa Nicolae – CSO Madaras    27.42
2. Pol Norbert – PC Arad    40.38 mp

M14    2900m/11p
1. Vezsenyi Ákos – CS Ady Liceum    26.15
2.. Pogan Cosmin – CSO Madaras    31.20
3. Raduly Richard – CSO Madaras   35.15
4. Cora Alexandru – CSO Madaras    36.30
5 Tiurbea Bogdan – CSO Madaras    40.16
6. Rada Victor – PC Arad    46.20
7. Maris Emil – Arad hc
8.                         CN E.Ghiba Birta Arad     dnf

M16     4700/12p
1. Balog Dávid – CS Ady Liceum    46.22
2. Sellei Sandor – Timisoara    111.00    mp
3. Beltechi Marian – CSO Madaras    dnf

M18    5900m/13p
1. Tarr Lorant Zsombor – CS Ady Liceum    53.04
2. Palade Flavius – Arad    46.35    mp
3. Tarr Nándor – CS Ady Liceum    dnf

M21    7400m/14p
1. Barkasz Daniel – CSU Craiova    47.45
2. Divin György – CS Ady Liceum    56.25
3. Závodszky Tamás – CS Ady Liceum    60.47
4. Bordás Szabolcs – CS Ady Liceum    73.02

M35/40    5900m/13p
1. Pap Gáspár – CS Ady Liceum    57.43
2. Buda Marcel – Arad    58.14
3. Gál Attila – CS Ady Liceum    61.07
4. Sellei Szilard – Timisoara    62.14
5. Vezsenyi Zsolt – CS Ady Liceum    70.41

M50/45    4700/12p
1. Palade Eugen – Arad    51.30
2. Atanasiu Ovidiu – Arad    63.30
3. Tarr Attila – CS Ady Liceum    64.51
4. Sturz Felix – Arad    70.50
5. Komjaty Andrei – Arad    74.53
6. Vas Attila – CSO Madaras    59.31    mp
7. Perje Csaba – CSO Madaras    56.27    mp

This entry was posted in Orientare Sportiva and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>